Harkov Coğrafi Özellikleri

Harkov Coğrafi Özellikleri

Harkov Coğrafi Özellikleri

Uzun yıllar boyunca farklı birçok medeniyete ev sahipliği yapan tarihi ve doğal güzelliklere sahip Harkov aynı zamanda Ukrayna’nın en büyük 2. kentidir. Karasal iklime sahip bu şehir Türkiye’ye göre biraz daha soğuktur. Yılın en sıcak ayları temmuz ve ağustos aylarıdır. Genellikle ülkemizdeki sıcaklık oranları kıyaslandığında Türkiye’deki sıcaklığa göre biraz daha serin ve ılıman bir havaya sahiptir. Bol miktarda yağış alan Harkov’un coğrafi özellikleri öğrenci yaşamı bakımından oldukça uygundur. Karasal iklimin hakim olduğu Harkov’da kış ayları oldukça soğuk ve genellikle kar yağışlıdır.

Harkov coğrafi özellikleri incelendiğinde ilk dikkat çeken 50 boylamın bu şehir üzerinden geçtiğidir. Kış aylarında sert ve soğuk havası olan şehirde eğitim görecek öğrencilerin buraya giderken yanlarında kalın giysiler götürmeleri tavsiye edilmektedir. Yazın ve bahar aylarında yemyeşil güzelliklerle dolu bir kent karşımıza çıkar. Öğrencilerin sosyal hayatı, eğlenceleri açısından önem taşıyan bu durum sayesinde keyifli zaman geçirmeleri mümkün olmaktadır.

Harkov Ormanları

Geniş ormanlık alanlara sahip doğal harikalarla dolu olan bu şehir Rus sınırında bulunduğu için Rus nüfusu da barındırmaktadır. Birbirine sınır olan iki ülke arasındaki ilişkiler oldukça iyidir. Rahat bir hayat için gerekli tüm şartları en iyi şekilde sunan Harkov şehrinde öğrenci olan kişiler birçok avantaja sahip olmaktadırlar. Ülke çok fazla dağlık değildir. Geniş düz ve ormanlık araziler oldukça fazladır. Arazi alanları bakımından el iyi yerleşim biri olan Harkov’da iş olanakları da oldukça fazladır. Sürekli göç alan bir il olan bu şehir sürekli olarak genişlemeye devam etmektedir. Halkı oldukça mutlu ve huzurlu bir hayat sürmektedir. Yüksek rakımdan dolayı şehre ilk gelen kişiler soğuk havanın etkisi altında kalmaktadır.

Harkov coğrafi özellikleri bakımından öğrencilerin yaşamı için oldukça uygundur. Düz ve geniş arazilere sahip olan şehirde birçok sosyal aktivite yapılmaktadır. Büyük ovalardan oluşan şehir mineraller bakımından da zengindir. Ekonomik yönden birinci sırada olan ilde eğitim görmek bir ayrıcalık olacaktır. Siz de Harkov coğrafi özellikleri, ekonomik durumu, sosyal aktiviteler, kafeleri gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!