Harkov’da Üniversite Okumak

Harkov’da Üniversite Okumak

Harkov’da üniversite okumak, avantajlarla dolu bir üniversite eğitimi almak anlamına gelmektedir. Bir üniversite öğrencisi için seçim yaparken bazı kriterler bulunmaktadır. Bunlar hem eğitim yılları için geçerli olan, hem de sonrasında geçerli olan kriterlerdir. Tüm bu kriterleri yüksek şekilde Harkov Üniversiteleri’nde bulacaksınız. Size beklentilerinizin de üzerinde avantajlar sunacak üniversitelerin kapılarını aralamak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizden destek almalısınız. Bilgi alarak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Harkov Üniversiteleri, ülkemizden öğrencilerimizi bir sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Buna göre, kayıt dönemlerinde, öğrencilerimizin kendilerinden istenen belgeleri eksiksiz şekilde sunmaları ve harç miktarını ödemeleri durumunda, istedikleri bölümlere kayıt olmaları mümkündür. Bu noktada, lise diploması özelliği de bulunmamaktadır. Lisenin fen bölümünden mezun olduysanız, bu sosyal bölümlere girmeniz için sakıncalı değildir. Aynı şekilde, sosyal bölümler öğrencisi olarak tıp ya da mühendislik gibi fen eğitimi veren bölümlere girebilirsiniz. Taban puan şartı ve baraj sistemi gibi kurallar da bulunmamaktadır. Ülkemizdeki gibi genel statüde, ya da özel bir sınav olmadan, direk başvurunuzu yapabilirsiniz. Ülkemizden öğrencilerimize yine sınavsız olarak lisans tamamlama imkanları da sunulmaktadır.

Harkov Eğitim Sistemi

Harkov’da üniversite okumak, uluslar arası bir ortamda, asla bir yabancı olarak dışlanmadan, son derece medeni bir eğitim almak anlamına gelmektedir. Üniversitelerin harç miktarları son derece ekonomiktir. Ülkemizdeki en küçük kolejlerden bile oldukça ucuzdur. Alacağınız eğitimi göz önünde bulundurursak, ödeyeceğiniz harç miktarının son derece ekonomik olduğunu bilmelisiniz. Harkov Üniversitelerin’de Avrupa Birliği standartları olan Bologna kriterlerinde eğitim verilmektedir. Öğrenciler mezun olduklarında birçok ülkede çalışma olanaklarına sahip olmaktadır. Bunun başında ülkemiz ve AB ülkeleri gelmektedir. Çünkü hem ülkemizde, hem de AB ülkelerinde diplomalarınız tanınmaktadır. Eğitiminizi az öğrencilerden oluşan, son derece modern dizayn edilmiş sınıflarda, soru cevap ile verilen modern eğitimle alacaksınız. Modern pratik uygulamalarla teorik bilgilerinizi pekiştireceksiniz. Bu şekilde, meslek eğitiminizi derinlemesine alacaksınız. Mezun olduktan sonra, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz. Medeni şekilde, size hem sevgi hem de saygı duyulacak bir ortamda öğrenci olacaksınız.

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!