Harkov Sosyal Yaşam ve Ekonomik Hayats

Harkov Sosyal Yaşam ve Ekonomik Hayat

Harkov Sosyal Yaşam ve Ekonomik Hayat

Ukrayna’nın gelişmiş ve huzurlu kentlerinden Harkov’da, hem manevi, hem de maddi anlamda zorlanmadan eğitim alabilirsiniz. Değerli gençlerimiz, ülkemizde saygın üniversiteler olduğu kadar, yurtdışında özellikle ülkemize yakın konumda ülkelerde kaliteli üniversiteler olduğunu da bilmelisiniz. Kendinizi sadece ülkemizle kısıtlamanıza hiç gerek yok. Harkov Üniversitesi’nin size sunduğu fırsatlar sayesinde sınavsız şekilde kaydınızı yaptırabilir ve sonrasında gerçekten seçkin bir eğitim alabilirsiniz. Harkov Üniversitesi Bologna kriterlerine göre eğitim veren, uluslar arası standartlarda kurumdur. Öğrenciler mezun olduklarına hem ülkemizde, hem de Avrupa Ülkeleri’nde ve birçok dünya ülkesinde geçerli olan diplomalarını almaktadır. Mezun olduktan sonra, birden fazla seçenekler, yani hem ülkemizde, hem de birçok yabancı ülkede çalışabilirsiniz.

Harkov ve genel anlamda Ukrayna sosyal açıdan son derece renklidir. Ülkede Ukrayna ve Rus Halkı çoğunluk olarak yaşamakla birlikte, dindaş ve soydaşlarımız olan Kırım Tatarları’nın da yoğun nüfusa sahip olduklarını belirtelim. Harkov İnsanları yabancıları ayırt etmeksizin bağrına basan, medeni kişilerdir. İnsan dışlamak, ırkçılık kesinlikle söz konusu değildir. Özellikle Türkiye’de giden gençlerimizin son derece sevgiyle kabul edildiklerini belirtelim. Türkiye ile Ukrayna Halkı arasında yakın ilişkiler mevcuttur. Ayrıca Ukrayna Halkı Tatar nüfus sayesinde Türk İnsanını yakından tanımaktadır. Halkımızı da bağrına basar. Şehirde gençlerin sosyalleşmesi için uygun birçok kafe, restoran, gece hayatı anlamında mekan bulunmaktadır. Bu mekanlarda fazla para harcamadan eğlenebilirsiniz.

Kültür ve Sanat Şehri Harkov

Hem kampus içinde, hem de şehirde kültür ve sanat etkinlikleri de çok fazladır. Ekonomik hayat bakımından, Harkov gençlerimizi kesinlikle zorlamaz. Harkov ucuz bir şehirdir ve yaşam giderleri yüksek rakamlarda değildir. Toplam olarak 300 ile 400 Dolar arasında bir bütçe ayırarak, aylık, konaklama, yeme içme, ısınma ve ulaşım giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Beslenme giderleri noktasında da çekinceniz olmazın. Tarım ve hayvancılık yaygın olan ülkede ve şehirde, et fiyatları son derece ekonomiktir. Marketlerin ve restoranların da ekonomik olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kurumlarımızda size fazlasıyla destek olacağız. Her konuda bilgilenebilir ve destek alarak zorlanmadan eğitim yıllarınızı geçirebilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Harkov Sosyal Yaşam ve Ekonomik Hayat

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!