Harkov Yaşam Giderleri

Harkov Yaşam Giderleri

Harkov Yaşam Giderleri

Harkov tam bir üniversite kentidir. Şehrin genç nüfusu ve medeni, yaşamdan zevk alan insanları kent yaşamını 24 saat canlı tutar. Şehir halkı, dini ve ırkı ne olursa olsun, birbirine saygılı, insan haklarını bilen, eğitimli insanlardan oluşmaktadır. Bu güzel şehirde, ister yalnız bir erkek, ister bir kadın olarak istediğiniz saatte güvenle yürüyebilirsiniz. Rahatsız olmadan günün her saatini dışarıda değerlendirebilirsiniz. Hem gündüz, hem de akşam mekanlarda, gece kulüplerinde, restoran, kafe ve barlarda eğlenebilirsiniz. Sık sık konser, sergi ve diğer sanat, kültür ile spor aktiviteleri, hem şehir genelinde, hem de üniversiteler bünyesinde yapılmaktadır. Ücretsiz olarak ya da son derece ekonomik rakamlara bunlara da katılabilirsiniz.

Harkov, huzurlu, suç oranı son derece düşük bir kenttir. Güvenle kalabilirsiniz bu şehirde. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra kenti öğrencilerimiz için avantajlı kılan çok önemli bir özellik ise, gerçekten ucuz bir şehir olmasıdır. Genel anlamda Ukrayna, ülkemize kıyasla son derece ucuzdur. Ek olarak Harkov, özellikleri ile ucuzluk bakımından ilk sıralarda yer almaktadır. Şehrin çevresinde bulunan bereketli topraklar üzerinde, tarım ve yoğun olarak hayvancılık yapılmaktadır. Bu sayede et ve et ürünleri son derece ekonomik rakamlarda seyretmektedir. Marketler de restoranlar gibi uygun fiyatlıdır. Gıda ve temel ihtiyaç alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Temel ulaşım sistemleri ekonomiktir ve taksi fiyatları da ucuzdur. Arana kiralama olanaklarından da yararlanabilirsiniz.

Harkov Konaklama

Konaklama noktasında şehirde zorluk çekmeyeceğinizi belirtelim. Öğrenciler için yurtlar hem kampusların içinde, hem de yakın noktalarda bulunmaktadır. 50 Dolardan başlayarak 100 Dolara kadar yurt seçenekleri bulunmaktadır. Oda kişi sayısı, mobilyalar, yurtların hizmet sistemi, okula yakınlık gibi birtakım özelliklere göre fiyatlar değişmektedir. Yurtların genel özellikleri ise, temiz olmaları, güvenli ve hijyen olmaları, öğrencilerin derslerini çalışabilmeleri için gerekli ortamı hazırlamalarıdır. Şehir içinde uygun fiyatlara kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Daire, oda ve ev kiralama olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Birkaç arkadaşınızla da ev kiralayabilirsiniz. Okul ücretlerinin de asla zorlayıcı olmadığını belirtelim. 1500 ile 2000 dolar arasında değişen rakamlarda harç ücretleri alınmaktadır.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Harkov Yaşam Giderleri

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!