Harkov Nasıl Gidilir?

Harkov Nasıl Gidilir?

Harkov Nasıl Gidilir?

Harkov, Ukrayna’nın en modern kentleri arasında yer almaktadır.1,5 milyonluk nüfusu ile en kalabalık şehirlerden biridir. Türkiye’den yurtdışına üniversite eğitimi için giden öğrenciler özellikle bu şehri seçmektedirler. Harkov’da birçok üniversite yer almaktadır. İngilizce ve Rusça eğitim alan öğrenciler sınav şartı olmadan üniversiteden kabul alabilmektedirler.

Harkov’da yer alan üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Ancak gitmek istediğiniz üniversite ile ilgili olarak tanınırlık belgesini önceden Yükseköğretim kurumundan mutlaka temin etmenizde fayda vardır. Üniversitelerin birçoğu köklü bir tarihe sahiptir. Ayrıca ilk 500’e girebilmeyi başarmış okulları da bulunmaktadır. Eğitim kaliteleri yüksektir. Teknolojik imkanları, laboratuvarları ile öğrencilere öğrendiklerini uygulama imkanı da tanımaktadır. 300 binin üzerinde öğrenci burada eğitimlerini sürdürmekte ve bu sayı her geçen yıl katlanmaktadır. Yabancı öğrenci sayısı da 20 bini bulmaktadır. Siz de burada öğrenci olmak istiyorsanız Ukrayna’ya nasıl gideceğinizi merak ediyor olmalısınız. Harkov Nasıl Gidilir sorusunun cevabı genellikle uçakla olmaktadır. Harkov’da uluslararası uçuşlarının da mevcut olduğu bir havaalanı mevcuttur.

Harkov Ulaşım Kolaylığı

Öğrenciler buradan gidiş gelişlerini rahatlıkla sağlayabilmektedirler. İstanbul, Ankara ve Antalya’dan uçuşlar yapılmaktadır. Ortama 80 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir. Her gün uçak ile seyahat mümkündür. Böylece aileler ve öğrenciler diledikleri zaman birbirlerini ziyaret edebilirler. İstanbul’dan mesafesi 839 km’dir. Eğer isterseniz aracınız ile de ülkeye gidip gelebilirsiniz. Böylece tüm arkadaşlarınız ve aileniz de size eşlik etme olanağı bulur. Harkov Nasıl Gidilir sorusunun en diğer bir alternatifi de bu şekilde karayolu ile ulaşımdır. Tabi Bulgaristan üzerinden gidileceğinden dolayı Schengen vizesi gerekecektir. Ayrıca aracınız içinde işlemler yaptırmanız gerekiyor. Kendi üzerinize kayıtlı araç ile yola çıkmalısınız. Eğer araç o yolculukta yanınızda olmayan birine aitse vekalet gerekir. Yeşil Sigorta (Green Card) mutlaka yapılmalıdır. Ehliyetiniz çipli olmalı. Eğer değilse mutlaka yeniletmelisiniz.

Ukrayna’ya gitmek işte bu kadar kolaydır ve bu nedenle öğrencilerin yoğun ilgisi bu güzel ülkenin üniversitelerinde devam etmektedir. Siz de hemen bize ulaşın ve Harkov Nasıl Gidilir gibi sorularınıza uzman danışmanlarımızdan yanıt alın. Başvuru

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!