Harkov Resmi Tatil Günleri

Harkov Resmi Tatil Günleri

Harkov Resmi Tatil Günleri

Ukrayna’nın en güzel şehri Harkov’da üniversite eğitiminizi parlak bir okulda şekillendirmeye ne dersiniz? Değerli gençlerimiz, Harkov Üniversitesi sizlere geleceğinizi elit bir eğitimle şekillendirme fırsatı sunuyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, üniversite ile yaptığımız işbirliği ile gençlerimizin mükemmel bir eğitimi, üstelik sınavsız olarak almasına olanak sağlıyoruz. Hemen öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek ön kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Danışmanlarımız her adımda yanınızda olacak ve ne kayıt sırasında, ne de eğitim dönemlerinizde kesinlikle zorlanmayacaksınız. Ülkemizde elimine eden bir sınav sistemimiz bulunmaktadır. Bu sistemin ülkemi şartlarında zorunlu olduğunu kabul etmek kaderinizi bu sınava bağlamak anlamına gelmemektedir. Yurtdışında, özellikle kuzey komşumuz Ukrayna Harkov’da, sınavsız olarak kabul edileceğiniz üniversitenizde istediğiniz bölümde eğitiminizi alabilirsiniz.

Harkov, Ukrayna’nın en büyük kentlerinden biridir. Halkın modern yaşama bağlı, son derece mütevazi, güleryüzlü ve sosyal olduğunu belirtelim. Bu şehirde kendinizi asla bir yabancı gibi hissetmeyeceksiniz. Öğrencilerimiz zorlanmadan, ülkemizdekinden çok da farklı olmayan bir atmosferde yıllarını geçirmektedirler. Okul iki sömestre olarak eğitim sunmaktadır. Eylül başında birinci sömestr başlamaktadır. Aralık ve Ocak döneminde sona eren birinci sömestrin ardından, haziran sonuna kadar ise ikinci sömestre devam etmektedir. Harkov resmi tatil günleri olduğu tatillerde, okul ve resmi kurumlar ile bankalar kapalıdır. Bunlar sırayla şu tarihlerdir:

Harkov Tatil

Harkov resmi tatil günleri 1 Ocak yeni yıl tatili ile başlar. Ülkemizdeki gibi bugün resmi tatildir. 7 Ocak tatilinde Ortodoks Hıristiyanların kutlamakta olduğu noeldir ve tatildir. 23 Şubat Vatan Koruyucuları Günü kutlaması ile resmi tatildir. 8 Mart dünya genelinde olduğu gibi, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Paskalya bir diğer adıyla Diriliş Bayramı ülkede kutlanan bir dini bayramdır ve her yıl değişen günde tatil olur. 1 Mayıs İşçi Bayramı resmi tatildir. Zafer Günü olan 9 Mayıs resmi tatildir. Troitsa Bayramı ve Kutsal Üçlü Günü de her sene değişmektedir. 28 Haziran Anayasa Günü olup resmi tatildir. 24 Ağustos Ukrayna Bağımsızlık Bayramı’dır. 14 Ekim Ukrayna’nın Savunucuları Günü ve 2 Ekim Odessa Kenti’nin doğum günü olarak kutlanan resmi tatillerdir.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!