Harkov Üniversiteleri Sunduğu İmkânlar

Harkov Üniversiteleri Sunduğu İmkânlar

Harkov Üniversiteleri sunduğu imkanlar ile yurtdışında eğitim görmek isteyen gençlerimizin giderek ilk tercihleri olmaya başlamıştır. Ukrayna ülkemize yakın konumda olan bir ülkedir ve Harkov en güzel kentlerinden biridir. Bu şehirde modern bir altyapı ve medeniyet hakimdir. Yanısıra doğal güzellikleri açısından zengin ve modern yaşamla iç içe bir şehirdir. Medeni bir ortamda, eğitimli insanların arasında siz de bir Harkovlu genç olabilirsiniz. Şehirde ve genel olarak ülkede yaşayan Kırım Tatarları Türktür yani soydaşlarımızdır. Ukrayna Halkı Türkleri sever ve bağrına basar. Harkov Üniversiteleri ülke gençlerinin olduğu kadar, Türkiye ve diğer ülkelerden gençlerin de eğitim almak istedikleri kurumlardır. Bu noktada öğrencilerimizin avantajlı olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

Türk öğrenciler, Harkov Üniversiteleri sunduğu imkanlar bakımından gerçekten avantajlıdır. Ülkemizden öğrencilerimiz kurumlara sınav şartı olmadan ve taban puan gibi bir esas olmadan kabul edilmektedir. Direk şekilde kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ayrıca, ülkemizdeki üniversite sınavı da esas alınmamaktadır. İstediğiniz bölüme, aldığınız lise eğitimi farklı bir bölümde olsa bile kaydolabilirsiniz. Alacağınız meslek eğitimi zaten bu eksikliği tamamen dolduracaktır. Harkov Üniversitelerinde, Avrupa ülkelerinde bile parmakla gösterilen, akademik otoritelerin beğenerek izlediği bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Öğrenciler donanımlı olarak fakültelerinden mezun olurlar. Akademik kadro son derece donanımlıdır. Alanlarında isim yapmış, önemli eserlere imza atmış kişilerdir. Öğrencilere birebir ilgilenme ve derslere aktif olarak katılmaları sağlanır.

Harkov Üniversiteleri Ders

Derslerin teorik olarak öğretilmesinin yanında, pratik olarak eğitim de eksiksizdir. Modern dersliklerde ve laboratuarlarda eğitim pekişmesi sağlanır. Öğrencilerimiz kesinlikle diğer öğrencilerden ayrılmadan, aynı koşullarda, tamamen eşit olarak eğitim alırlar. Harkov Üniversiteleri sunduğu imkanlar oranında, son derece ekonomik harç rakamları almaktadır. Ülkemizde birçok küçük çaplı kolejden bile daha uygun rakamlar olduğunu bilmeniz gerekir. Genel anlamda şehirde yaşam giderleri de ekomomiktir. Kampüs koşullarından da gençlerimiz memnun kalmaktadır. Konaklama için birçok güvenli seçenek bulunmaktadır. Kütüphane, etüt sınıfları, derslikler, sosyal tesisler bakımından kampusların altyapıları son derece yeterlidir. Eğitim dili İngilizce ve Rusça olup, öğrencilerimiz dil öğrenimi için bir sene hazırlık sınıfında eğitim almaktadır.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!