Harkov Etnik Yapı

Harkov etnik yapı bakımından farklı kökenlere sahip Ukrayna ülkesinde Ruslar genellikle çoğunluktadır. Halkı Ruslarla içiçe olduğundan dolayı Rusça dili de hüküm sürmektedir. Genellikle hayat tarzı olarak şehirde yaşamayı benimsemiş olan halk kırsal kesimlerde de yaşamaktadır. Eğitime büyük önem veren ve çalışma imkanı arayan gençlere fırsat tanıyan Ukrayna üniversitelerinde eğitim görmek isteyen gençler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına başvuru yapmaktadırlar. Eğitime destek veren Avrupa ülkelerinde üniversite okumak ayrıcalık sahibi olmanızı sağlayacaktır. Yaşam koşulları da sürekli olarak iyileştirilmektedir. Uluslararası çalışma imkanı sunulduğu için mezun olan öğrenciler iş bulmakta zorlanmayacak hatta dünya ülkelerinde çalışabilmelerine imkan tanıyacak diploma sahibi olacaklardır.

Avantajlarla dolu şehir üniversite eğitimi için en yoğun talebin olduğu şehirlerden biridir. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler dünya standartlarında uygun maliyetlerle eğitim imkanını kaçımak istememektedirler. Ülkede aynı zamanda etnik festivaller düzenlenmektedir. Ükenin en bilinen şehirlerinden olan Harkov’da Avrupa Futbol 2012 Şampiyonası oynanmıştır. Türk ve Ukrayna milli takımı 2017 yılında bu şehirde karşı karşıya gelerek Avrupa kupalarına maç oynanmıştır. Sanayi oldukça gelişmiştir. Ülkede doğum oranı giderek azalmış ve göçler giderek artmıştır. Ölüm oranlarının artması sebebiyle sürekli azalma durumunda olan Harkov’da halkın büyük çoğunluğunun eğitim düzeyi yüksektir.

Harkov Nüfusu

Büyük bir nüfus çoğunluğunu Ukraynanlılar oluşturmaktadır. Türk kökenli Kırım Tatarları da Harkov’da yaşamaktadır. Ayrıca Moldova, Rumen ve Macarlar bölge çevresine yerleşmiştir. Harkov etnik yapı bakımından eski dönemlerde köyde yaşamaktaydı. Kent merkezinde genellikle Yahudi ve Polonyalılar bulunmaktadır. İthalat ve ihracat konusunda öncü şehirlerarasında yer alan Harkov ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan şehirlerarasındadır. Harkov etnik kökenleri hakkında merak ettiğiniz ne varsa Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı uzman ve işinde profesyonel danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!