Harkov Para Birimi Para Bozdurma

Harkov Para Birimi Para Bozdurma

Harkov Para Birimi Para Bozdurma

Ukrayna’da eğitim alan binlerce Türk öğrenci burada oldukça ekonomik şartlara eğitim görmektedirler. Hem üniversite harç ücretleri hem de yaşam maliyetleri değerlendirmeye alınırsa en ucuz ülkelerden biridir. Sınavsız üniversite fırsatından yararlanarak dünya sıralamasında yer alan üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrenciler Harkov şehrinde ki bu kurumları tercih etmektedirler. Ülkede dolar hakimiyeti olsa da asıl ülke para birimi Grivna yaygın olarak kullanılmaktadır.

Öğrenciler Türk lirasını dolara çevirip; orada doları direkt olarak kullanabilirler. Ancak tabi yaşanılan ülkenin para birimine çevirmek alışveriş ve harcamaları kolaylaştırmaktadır. Grivna’ya göre Türk lirası değerini korumaktadır. Ukrayna ekonomik olarak bizim gerimizdedir. 1 Grivna 0,23 Türk lirasına denk gelmektedir. Ukrayna’da Türk lirasının değerli olması öğrenciler için önemli bir avantaj sağlamaktadır. Gıda, yeme-içme ucuzdur. Tekstil biraz pahalıdır. Bu nedenle tekstil ürünlerini Türkiye’den temin etmekte yarar vardır. Harkov, Ukrayna’nın en büyük 2. Şehridir. Çok fazla turist ve uluslararası öğrenci burada yaşamaktadır. Bu durumda tabi biraz fiyatlara yansımaktadır.

Harkov’da Avrupa Standartlarında Eğitim

Öğrenciler burada diğer şehirlere göre daha fazla masraf etmektedirler. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerin aileleri ve öğrenciler paralarını daima döviz olarak tutmalıdırlar. Artan kur oranlarından daha az etkilenmek adına bu şekilde hareket etmek aileleri de öğrencileri de özellikle ilerleyen zamanlarda rahatlatacaktır. Harkov Para birimi para bozdurma için döviz büroları ya da bankalar bulunmaktadır. Öğrenciler hesaplarına yatan parayı Ukrayna’da dolar ya da grivna olarak çekebilmektedirler. Harkov Para birimi para bozdurma ile ilgili olarak en düşük komisyonları alan yerleri zaman içerisinde öğrenciler öğrenmekte ve buna göre kendi durumlarını ayarlayabilmektedirler. Bu konuda büyük farklar söz konusu da değildir.

Harkov Para birimi para bozdurma gerek kalmadan üniversite ücretlerini dolar üzerinden ödemek mümkündür. Grivna’ya karşılık gelecek kadar dolar hazırlanmakta ve okullara ödeme yapılmaktadır. Birçok öğrencinin sorduğu soruların başında ‘’Neden Grivna daha ucuz iken dolar ile ödeme yapıyoruz’’ gelmektedir. Okul ücretini ‘’Grivna’’ olarak da ödeseniz ödediğiniz dolara karşılık gelecek tutarı yatırıyorsunuz. Yani dolar ya da Grivna ödemek arasında herhangi bir fark bulunmuyor. İfade etmek ve temin etmek kolay olduğundan dolayı Grivna yerine dolar üzerinden işlem yapılmaktadır. Ukrayna üniversitelerine kayıt olmak için fırsatı kaçırmayın. Siz de üniversite sıralarında ki yerinizi alın.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!