Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

Harkiv oblastı’nın idari merkezi olan Harkov, Ukrayna’nın en büyük 2. Şehridir. Ortama 1.5 milyon nüfusa sahiptir. Ukrayna’nın eğitim ve kültür merkezidir. Yaşayan bir şehirdir. Rusya’ya son derece yakındır. Bu sebeple karasal iklim hakimdir. Makine sanayisi gelişmiştir. Yüzlerce sanayi şirketinin bulunduğu şehirde öğrenciler için birçok staj olanağı bulunmaktadır. Dünyanın 7. Büyük meydanı olan ‘’Özgürlük Meydanı’’ burada yer almaktadır.

Harkov, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda yer alan bir şehirdir. Şehrin denize en yüksek olduğu yer 202 metredir. En alçak noktası ise 94 metredir. Ukrayna’nın iklimi karasaldır. Rusya’ya en yakın noktada yer alan Harkov’da kışları oldukça soğuk geçmektedir. Yazlar ise sıcak ve nemlidir. Harkov şehri ulaşım açısından da son derece rahat bir ülkedir. Hava, kara ve demir yolları ile her yere ulaşım mümkündür. İstanbul, Ankara ve Antalya’dan uçuşlar gerçeklemektedir. Şehir içinde ulaşım açısından da diğer şehirlere göre rahattır. Metro toplam 29 istasyonu ile bir uçtan öteki uca rahatlıkla gidebilmenizi sağlar. Ukrayna sosyal ve kültürel aktiviteler açısından da hareketli bir şehirdir. Öğrencilerin ve turistlerin sosyalleşeceği birçok ortam vardır. Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri açısından değerlendirildiğinde ekonomiktir. Asgari ücretin 250 doları geçmediği ülkenin bu güzel şehri yaşamsal maliyetler açısından zorlayıcı değildir. Ancak tabi ki diğer Ukrayna şehirlerine oranla biraz daha pahalıdır. Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri sorusunun cevabını öğrenciler açısından vermek gerekirse okul aylık harç ücretler açısından son derece uygundur.

Harkov’da Kaç Üniversite Var?

Ukrayna’nın Harkov şehrinde 30 üzerinde üniversite yer almaktadır. Karazin üniversitesi en çok tercih edilen eğitim kurumudur. Çünkü dünya sıralamasında ilk 500 içerisinde yer almaktadır. Hem yıllık harç ücretlerinin düşük olması hem de en iyiler arasında yer alması bu üniversiteyi cazibeli hale getirmektedir. Sınavsız bir şekilde Harkov’da yer alan üniversite bölümlerine kayıt olmak mümkündür. Bazı üniversiteler hazırlıktan sonra bilim sınavı uygulamaktadır. İngilizce ve Rusça eğitim alabileceğini bu üniversiteler YÖK tarafından da tanınmaktadır. Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri Türkiye’den giden öğrenciler zorlamamaktadır. Bu sebeple tercih edilen Harkov şehri ve üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Harkov Pahalı mı? Coğrafi Özellikleri

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!