Harkov Dağları

Harkov Dağları

Harkov Dağları

Coğrafi ve fiziki özellikleri bakımından öğrenci yaşamına uygun olan Harkov şehri çok fazla dağlık bir alanda değildir. Genellikle ovalar ve geniş düz alanlara sahip şehirde çok sayıda doğal ve yapay göl bulunmaktadır. En fazla bilinen dağları Elbruz dağlarıdır. Genel olarak Ukrayna dağlarına baktığımızda ülkede çok dazla dağ oluşumu göremeyiz. Rakım sebebiyle havanın soğukluğu kolayca hissedilebilmektedir.

Karasal iklim kuşağında olmasına rağmen Harkov her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Çok sayıda yeşil şehir parklarına sahip şehirde çok eski meşe ağaçları ve farklı birçok çiçek bulunmaktadır. Harkov bölgesinde bilinen en yüksek nokta Kremenents dağıdır. Deniz seviyesinden yaklaşık olarak 218 metre yukarıda bulunmaktadır. Bu bölge tarihi açıdan birçok efsane barındırmaktadır. Dağın isminin kökeni tam olarak bilinmemektedir. Doğal harikaları ile ünlü gezip görülmesi gereken Harkov dağları arasında manzarası ile harika bir atmosfere sahip dağı Kazaklı Tepe’dir. Bisiklet ve kayak tutkunları Harkov dağlarında keyifli vakit geçirebilir bol oksijeni ciğerlerine çekerek farklı etkinliklere katılabilirler.

Harkov Doğal Ortam

Dağ eteklerinde yer alan otellerin sayısı giderek daha da atmaktadır. Genç öğrenci nüfusunun yoğun olduğu şehirde bisiklet yarışları oldukça meşhurdur. Ukrayna’da yer alan en güzel pistlerde harika zaman geçirmek isteyen öğrenciler Harkov üniversitelerini tercih edebilirler. Vizesiz seyahat rahatlığı ile Harkov dağları, doğal güzelliklerini keşfedebilirler. Harkov’da bulunan kayak parkurları bakımlıdır. Dağlarda yer alan bu parkurlarda aynı anda 100’ün üzerinde kişi kayak yapabilmektedir. Çevrede bulunan kafelerde ısınarak, otel çevrelerinde bulunan alışveriş dükkanlarından kayak için gerekli kıyafetleri kiralayabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında doğal güzelliklere sahip şehirde harika fotoğraflar çekinerek arkadaşlarınızla güzel vekit geçirebilirsiniz. Kayak pistlerine olan ilgi her yıl daha da arttığı için yeni açılan pistlerin sayısında sürekli olarak artış olmaktadır.

Kış tatili için harika bir yer arayan öğrenciler için Alp Vadisi Kayak merkezi oldukça ideal bir gezi yeri olacaktır. Snowboard ve kayak tutkunları için önerilen bir diğer yer ise Kayak Merkezi Hai’dir. Birçok kış aktivitesinin yer aldığı ülkede öğrenci olarak kendinizi geliştirme şansı elde edebilirsiniz.

Adres Tel. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!